Ar mīlestību pret bērniem, ar cieņu pret vecākiem!

Audiopastaiga “Atradumi Pārdaugavā”

“Liels un mazs” piedāvā iepazīt jaunākās grāmatas bērniem audiopastaigā “Atradumi Pārdaugavā”

Lejuplādē karti spiežot TE!

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” aicina ģimenes ar bērniem un ikvienu pastaigu mīļotāju doties audiopastaigā “Atradumi Pārdaugavā”. Tajā varēs iepazīt gan dažādas Pārdaugavas vietas, gan 2022. gadā izdotās “Liels un mazs” grāmatas. 

Sekojot maršruta kartei, jūs atradīsiet grāmatu ilustrāciju uzlīmes un kvadrātkodus, kurus noskenējot savā telefonā, varēs noklausīties “Kvadrifrona” aktieru Ances Strazdas, Reiņa Botera, Klāva Meļļa un Āra Matesoviča ieskaņotos stāstus, dzejoļus un skaitāmpantus. Aktieri iestudējuši pat vētrainu un trokšņiem bagātu galda tenisa maču no vācu autora Mavila komiksa “Kinderlande”. Maršruta karte iegūstama “Liels un mazs” mājas lapā, kā arī "Liels un mazs" Ziemassvētu veikalā galerijā "Istaba".


Pastaigas maršruts ved uz vairākām mākslas galerijām, skolām, parku, bibliotēku, Botānisko dārzu, Āgenskalna līci, Dzelzceļa muzeju un citām vairāk un mazāk zināmām interesantām vietām. Īpaši tirgum piemēroti, nebēdnīgi skaitāmpanti un ķircināmpanti no Māra Runguļa veidotās grāmatas “En den dīno šoko loko tīno” skanēs atjaunotajā Āgenskalna tirgū. Audiopastaigā ietvertas pavisam 19 grāmatas – gan latviešu autoru Ineses Zanderes, Viestura Ķerus, Anetes Meleces, Guntas Šnipkes, Marta Pujāta, Dainas Tabūnas un Žebera oriģināldarbi, gan tulkojumi un atdzejojumi no poļu, nēderlandiešu, vācu, igauņu, zviedru, franču un norvēģu valodas.
 

Audiopastaigas “Atradumi Pārdaugavā” maršruta garums nav precīzi noteikts, jo pieturpunktus var sasniegt, ejot pēc saviem ieskatiem – pa taisnāko ceļu vai iegriežoties visur, kur sirdi uzrunā Pārdaugavas ieliņas. Brašākiem un ātrākiem gājējiem varētu būt pa spēkam visas grāmatas atrast vienā reizē, taču var pastaigu sadalīt vairākos posmos, jo tā būs pieejama visu ziemu un līdz pat 2023. gada maijam.  


Kad grāmata beidzas, stāsts turpinās. Tiekamies Pārdaugavā!

Audiopastaigas izveidi līdzfinansē ES programma "Radošā Eiropa" un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.