Ar mīlestību pret bērniem, ar cieņu pret vecākiem!

BikiMETRS

Izstāde "BikiMETRS" bija apskatāma Jūrmalas Kultūras centrā no 2024. gada 9. februāra līdz 31. martam. (1300 apmeklētāji)
Izstāde "BikiMETRS" bija apskatāma Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē no 2023. gada 3. septembra līdz 29. oktobrim. (1800 apmeklētāji)
Izstāde  "BikiMETRS" bija apskatāma Rundāles multifunkiconālā centra zālē, Pilsrundāles ielā 1 no 2023. gada 14. jūnija līdz 31. jūlijam (465 apmeklētāji)
Izstāde "BikiMETRS" bija apskatāma Siguldas DEVONĀ, Pils ielā 10 no 2023. gada 11. februāra līdz 26. martam. (2000 apmeklētāji)
Izstāde "BikiMETRS" bija apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, 1. līdz 2022. gada 10. decembrim. (8000 apmeklētāji)
BIKIBUKS piedzima 2012. gadā izdevniecībā “Liels un mazs”. Viņa mamma – idejas autore māksliniece Rūta Briede kopā ar dzejas izlases sastādītāju Inesi Zanderi deva viņam vārdu, bet grāmatu dizainers Artis Briedis, veidojot sērijas logo, radīja īsto izskatu: Bikibuks ir mazs ragainis, kas līdzinās atvērtai grāmatiņai. Atrast šo vārdu palīdzēja Jāņa Baltvilka dzejolis “Biki-buki”, kas kļuva par pašu pirmo sērijas izdevumu. Jaunradītais vārds kļuva arī par sugas vārdu latviešu valodā – par bikibuku tiek dēvēta katra mazā kabatas formāta grāmatiņa.
Piecu gadu laikā, kamēr tapa šī sērija, ir notikušas vairākas BIKIBUKA oriģinālilustrāciju izstādes, tomēr visam sērijas grāmatu kopumam veltīta plaša izstāde notiek pirmoreiz. Tā adresēta visiem mākslas un grāmatniecības interesentiem, bet īpaši – ģimenēm ar bērniem, skolēnu un pirmsskolas mācību iestāžu grupām, kas varēs piedalīties arī izstādes radošajās darbnīcās.
BikiMETRS ir izstādes scenogrāfu Dinas Suhanovas un Reiņa Suhanova ideja – viņi ieraudzījuši BIKIBUKU kā laika un mākslas notikumu “metramēru”, kur katrai grāmatiņai atbilst viena iedaļa.


Izstādē apskatāmie oriģināldarbi dod iespēju samērot tos ar iespaidu, ko rada grāmata. Taču izstāde BikiMETRS piedāvā dzīvot līdzi arī bikibuku tapšanas procesam – izstāde līdzinās lappusēm no BIKIBUKA dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus “bikifaktus”, pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas, ar kvadrātkodu palīdzību savā telefonā klausīties dziesmas, kurās skan BIKIBUKĀ publicēto dzejoļu teksti. Bet, ja esi mazs un lokans skatītājs, dažās ilustrācijās varēsi ielīst un iejusties no iekšpuses!


Izstādes atbalstītāji: VKKF, Rīgas dome, LNB, A/S Latvijas Finieris, Start(IT), Gardu muti
Informatīvais atbalsts: žurnāls IR, LETA